menu Home

Fatoş KOÇARSLAN


Biyografi


İstanbul’da doğmuştur. Sosyal Bilimler mezunudur.

1990-2001 yılları arasında muhasebe yardımcısı, muhasebe şefi ve muhasebe müdürü olarak özel şirketlerde görev yapmıştır.

1995-1996 yılları arasında Özel Yasemin Kumral Spikerlik ve Sunuculuk okulunu bitirerek, birçok etkinlikte sunuculuk yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir.

Müziğe,1993 yılında Selâmiçeşme  “Anadolu Yakası Mûsıkî Sevenler Derneği”nde Necdet Gerginok’dan ud dersleri alarak başlamış 2001 yılında Üsküdar Mûsıkî Cemiyetinin 3 yıllık eğitimini tamamlamış ve 15 yıl boyunca birçok konserde görev almış, eserlerine yer verilmiştir. Üsküdar Musiki Cemiyeti asil üyesidir ve cemiyet fuayesinde “Bestekarlar” bölümünde fotoğrafı yer almaktadır.

Fatoş Koçarslan, beste çalışmalarına 1999 yılında başlamış ve ilk bestelerini TRT’ye göndermiştir. (Arada Bir Hatırımı Sor Diyorum Sormuyorsun / Aylar Geçti, Yıllar Geçti- Hicaz ilk 2 bestesidir.)

Uzun zaman ara verdiği beste çalışmalarına, bestekar Turhan Taşan’ın önerisi ile devam etmiş, Bestekâr ve Söz Yazarı olarak 150’den fazla şarkıya imza atmış, 30 kadar eseri TRT repertuarındadır.

“DONNE İN MUSİCA” adlı İtalyan Bilgi Ansiklopedisinde, 2012 yılında “Türk Kadın Kompozitör” (besteci) olarak adı Avrupa Müzik Tarihine yazılmıştır

2006-2012 yılları arasında Türkiye genelinde yapılan Türk Sanat Müziği Beste Yarışmalarında Birincilik, İkincilik ve Mansiyon olmak üzere 10 kez ödül almıştır.

Ud çalan Fatoş Koçarslan başta TRT olmak üzere birçok özel radyo ve TV programlarına bestekâr ve şair olarak konuk olmakta, uluslararası şiir festivallerine davet edilmekte, kendi adını taşıyan korosu ile konserler düzenlemekte ve birçok etkinlikte profesyonel sunuculuk yapmaktadır.

80 kadar şiiri günümüz bestecileri tarafından bestelenmiş, bazıları TRT repertuarına girmiştir. (Alfabetik sıra ile) Alâeddin Pakyüz, Ali Sultan, Amir Ateş, Bilge Özgen, Cahit Deniz, Cem Adalı, Cengizhan Sönmez, Dr. Dolgun Dalgıçoğlu, Dursun Karaca, Erol Güngör, Ferhat Ersoy, Ferhat Sarmusak, Göktan Ay, Göksel Baktagir, Hüseyin İpek, Kemâl Külah, Nabi Çakar, Naci Tuncel, Nazire Savran, Turhan Taşan, Türker Atik, Yasemin İnal, Zafer Kıralioğlu, Zeynettin Maraş.

TV, radyo programları ve konserlerde çok sayıda eseri seslendirilmiş, çok sayıda şiiri Antoloji kitaplarında yayınlanmış, radyo programlarında ve konserlerde okunmuştur. Birçok köşe yazısı ve makalede şiirlerine yer verilmiştir.

Profesyonel olarak, keman üstadı merhum Fikret Karahan ile (1997-2001) dört yıl fasıl ve solo çalışmalarında bulundu. Aynı dönemde Müjdat Gezen’in yönettiği, Nükhet Duru, Ayşen Gruda, Levent Özdilek, Nilgün Belgün ve Ateşböceği Ercan gibi değerli oyuncuların rol aldığı “7 Kocalı Hürmüz” adlı tiyatro oyununda rol alarak, profesyonel tiyatro oynamıştır.

Galeri:

Etkinlikler

Videolar


ÖDÜLLER


*2006 yılında düzenlenen “Safi-Saruhan Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasında” sözleri de kendisine ait olan Bir Fırtına Misaliadlı Hicazkâr makamındaki bestesi ile “BİRİNCİLİKödülü, yine aynı yarışmada, Hicaz makamında bestelediği “Bilir misen Kara Gözlüm” isimli bestesi ile “BİRİNCİ MANSİYON ödülü ;

*2008 yılında Üsküdar Belediyesinin 20.Uluslararası Katibim Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında düzenlediği “Üsküdar Konulu Beste Yarışması’“nda sözleri de kendisine ait olan 2 bestesi ileMANSİYON” ödülü ;

(1.Tarihsel Dokusuyla Bir Başka Diyar- Kürdili Hicazkar,  2.Sen Gidince Kalbimde Bir Derin Hüzün Kaldı- Hicaz)

*10 Temmuz 2009 tarihinde yapılan ve TRT 4 ekranından naklen yayınlanan, Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediyesinin “10. Yozgat Uluslararası Sürmeli Festivali kapsamında düzenlediği beste yarışmasında söz yazarı olarak İKİNCİLİK ödülü,

*15 Haziran 2012’de, TRT 4 ten naklen yayınlanan Amasya 8.Altın Elma TSM Beste Yarışmasında, sözü ve müziği kendisine ait Kürdili Hicazkâr makamında “Yollarımız Ayrıldı” adlı bestesi ile MANSİYON ödülü almıştır.

*SİYŞAD Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği’nin 2012 yılında yayımladığı Şairler Seçkisi Şiir Antolojisi-3 kitabında CV’si ve 5 adet şiiri yayınlanmıştır.

*2013 yılında basımı gerçekleştirilen “Türk Dünyası Şairler Antolojisi”nde CV ile 4 adet şiiri yayınlamıştır.

*Mart-Mayıs/2013 döneminde 15 hafta boyunca, hazırlayıp, sunduğu “BİR FIRTINA MİSÂLİ…”adlı Türk Sanat Müziği programında (BARIŞ TV’de ) kendi bestelerine ve günümüz bestekârlarının eserlerine yer vermiştir, canlı yayında ağırlamıştır.

2017 yılında İstanbul Valiliği izni ile devlet korumasında bulunan çocuklardan oluşan 40 kişilik Çocuk Korosu ile Türk Sanat Müziği çalışmaları yapmış ve konser vermiştir.

2015 yılından itibaren koro şefi ve nazari bilgiler hocası olarak kurucu başkan yardımcılığı görevi de üstlendiği dernekte çalışmalar yapan Fatoş Koçarslan, Eylül 2017’de Ataşehir Belediyesi katkıları ile kurduğu “Fatoş Koçarslan Türk Sanat Müziği Korosu” nda musiki ve şiir çalışmalarına devam etmekte, konserler vermektedir.

Nisan 2016’da Alibi Yayıncılıktan “KÜLLERİMDEN DOĞDUM HER YANDIĞIMDA ve Temmuz 2018’de Artshop yayıncılıktan “SUSTUKLARIMI DUY – Bir Fırtına Misali…” adlı iki şiir kitabı yayınlanmıştır. Üçüncü şiir kitabı üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. adlı ilk şiir kitabı, Temmuz 2018’de A

 Fatoş Koçarslan, çeşitli internet gazeteleri ve yerel basında hayata ve müziğe dair yazılar yazmıştır, yazmaktadır.

Tolga ve Tuna Katırcıoğlu adında 2 oğlu olan Fatoş Koçarslan, MESAM üyesidir.


Sosyal Profiller


İletişim Bilgilerim

Telefon: +33 55 55 555

Email: bilgi@fatoskocarslan.com


 • Fatoş KOÇARSLAN

  Tolga ve Tuna Katırcıoğlu adında 2 oğlu olan Fatoş Koçarslan,  Üyesidir. • cover play_circle_filled

  01. Bir Fırtına Misali
  Fatoş Koçarslan

  file_download
play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play